מחלקת חינוך

 

          

 

למידע וטפסים להרשמה לגני הילדים ובתי הספר - מא"ז זבולון שנה"ל תש"פ - 2019-20

לדף המידע וטופס ההרשמה למלגות סטודנטים מא"ז זבולון 2019 (הגשה עד 1 במרץ 2019)- הקליקו כאן     

למפה והוראות הגעה למא"ז זבולון

מנהל: מאיר יפה
נייד – 054-6833060
עבודה  - 04-8478140
[email protected]

יליד וחבר קיבוץ רמת יוחנן, בוגר 12 כיתות בבית החינוך המקומי גוש זבולון, בעל תואר ראשון במחשבת ישראל והיסטוריה, תואר שני בחינוך יהודי וניהול חינוכי, ב 2017 קיבל תואר דוקטור לשם כבוד מאוניברסיטת HUC על פועלו. רוב חייו הבוגרים עוסק בתחומי חינוך, חברה וקהילה. בין השנים 1992-1998 ניהל את בית ספר  העל-יסודי של המועצה כרמל-זבולון. צבר במהלך השנים ניסיון רב בתפקידי ניהול מגוונים וביזמות חברתית במגוון רחב של תחומים במישור המקומי והארצי כאחד.

פעילות מחלקת החינוך היא לב ליבה של פעילות המועצה, גם במהות, גם בנפח הפעילות וגם בהיקף התקציבים.

החינוך הוא הבסיס והמהות המעצבים את ההווה והעתיד של כל חברה וקהילה.  הדבר נכון שבעתיים במא"ז זבולון.

המועצה עוסקת בחינוך, קודם כל מתוקף חוק חינוך חובה, ומעצם היותה הזרוע המבצעת של המדינה עבור ישובי המועצה ותושביהם. מזה שנים רבות, עקבית המועצה בהובלת כל ראשיה בהוספת משאבים רבים מתקציביה השוטפים למען החינוך מעבר להקצאות המדינה, לטפחו ולשפרו ללא הרף. (היסטוריה).

 

החל משנת הלימודים תשע"ג, שבו מיושם לראשונה על ידי הממשלה חוק חינוך חינם החל מגיל 3, התרחב תחום האחריות של המועצה על מערכות החינוך מגיל 3 ועד גיל 18 בחינוך הרגיל, ועד גיל 21 בחינוך המיוחד. בשנים האחרונות הקמנו גם את היחידה לגיל הרך שמרחיבה את המנעד גם לפעולה והשקעה בפרק מלידה עד 3 למרות שמשרד החינוך לא נוכח בפרק זה.

 

מערכת החינוך וצרכי החינוך במועצה הינם מגוונים ביותר והם בבואה לאוכלוסייה המגוונת החייה בפסיפס הקהילות שלנו: יהודים, ערבים, חילוניים ודתיים.

 

מערכת החינוך במועצה פועלת במציאות מקוטבת בה מערכת בתי הספר שלנו במגזר היהודי נמצאת בקבוצת האיכות הגבוהה של מוסדות החינוך בישראל ונשענת על אוכלוסייה חזקה יחסית מבחינה חברתית וכלכלית.  לעומת זאת, בתי הספר שלנו במגזר הערבי נמצאים עדיין בפערים גדולים ממקום זה ונשענים על אוכלוסייה שברובה חלשה ייותר במדדים הכלכליים-חברתיים.

 

המועצה על כל מחלקותיה ומחלקת החינוך בראש, פועלת בו זמנית להמשיך ולטפח את המצויונות והמיקום הגבוה של בתי הספר במגזר היהודי, ובו זמנית  אנו מרכזים מאמץ ומשאבים מירביים בבתי הספר במגזר הערבי, במטרה לסגור את הפער בין שני המגזרים, ולהבטיח לכל תלמידי המועצה את מערכת החינוך הטובה ביותר עבורם. מערכת שתאפשר להם לממש את הפוטנציאל הטמון בהם ולפרוס כנפיים לחיים של ערך, משמעות, יצירה ותרומה לחברה, לקהילה ולמדינה.

 

החל משנת 2013 מובילה מחלקת החינוך תהליך ייחודי המבוסס על פורום כל מנהלי בתי הספר במועצה שגיבש על דגלו את היעד המוביל של המחלקה במא"ז זבולון: "אדם לאדם אדם, כולנו ריקמה אזרחית אחת, מחנכים ויוצרים חיים משותפים אייכותיים לערבים ויהודים במא"ז זבולון". 

 

בתחום המועצה שלנו התפתחו והתבססו במשך השנים מספר גדול יחסית של מוסדות חינוך ייחודיים שאינם בבעלות המועצה ואינם משרתים את ילדי הרשות שלנו, אך הם נשענים כולם על המעטפת המוניציפאלית של המועצה ומחלקת החינוך.

 

חלק ניכר ממוסדות אלה, נותן מענה בתחום החינוך המיוחד והאוכלוסיות המוחלשות. המועצה רואה בטיפוחם וקידומם חלק משליחותה הלאומית והחברתית, ומשקיעה ממשאביה גם כאן, מעבר למתחייב על פי חוק. אנחנו גאים בתרומה זאת, ומאמינים שמדיניות זו מביאה בטווח הארוך גם ערך מוסף לתושבי המועצה וקהילותיה.

 

למידע מפורט על מוסדות החינוך במועצה:

 

בתי ספר בבעלות המועצה...          

בתי ספר במועצה שאינם בבעלותה...    

גני הילדים בבעלות המועצה...   

מידע על מסגרות חינוך נוספות במועצה

מרכז למידה  ועוד...     ראה בימין המסך.