די לאלימות ברשת

במסגרת השבוע הלאומי לגלישה בטוחה התארגנו ביום שני האחרון תלמידי שכבות ד'- ו' מבי"ס האזורי "ניצני זבולון, ויצרו יחד את הכיתוב: "די לאלימות ברשת"

השבוע הלאומי לגלישה בטוחה מתקיים השנה בין התאריכים ה-3 ועד ה-8 בפברואר 2019 ויובל לראשונה ע"י המטה הלאומי להגנה על ילדים ברשת ומוקד 105.
המטה הלאומי להגנה על ילדים ברשת ומוקד 105 בהובלת המשרד לביטחון הפנים הוקם על ידי השר לביטחון הפנים גלעד ארדן כמודל ייחודי מסוגו בעולם והינו מערך אזרחי- משטרתי, הנותן מענה במישור האכיפה והמניעה, ונועד להבטיח הגנה על ילדים ובני נוער ברחבי הרשת. בתוך כך, פועל מוקד טלפוני 105 במהלך כל ימות השבוע ומאויש על ידי גורמי המשטרה והמקצוע הרלוונטיים

במסגרת השבוע הלאומי לגלישה בטוחה יתקיימו במועצה האזורית זבולון, פעילויות מגוונות במערכת החינוך ובקהילות להעלאת המודעות לגלישה בטוחה בקרב ילדים, בני נוער, הורים ואנשי מקצוע, וכן למתן כלים למוגנות ולדיווח במקרי פגיעה ברשת. בנוסף, יתקיימו פעילויות בקהילה לעידוד שיח פתוח עם ההורים ובני הנוער בנוגע לגבולות ברשת. מטרת הפעילות היא העלאת המודעות למצבי הסיכון הטמונים ברשת, למניעת פגיעה ולהתמודדות עמה, כמו גם להיבטים הפליליים של פגיעה ברשת.

זיו ויינגרם, מנהל היחידה למניעת התנהגויות סיכון הוסיף: בתקופה בה ילדים רבים נפגעים מדי יום ברשת האינטרנט חשבנו לנכון במועצה האזורית זבולון לצאת בקריאה ברורה למנוע את האלימות ברשת.  יוזמה משותפת של היחידה למניעת התנהגויות סיכון, ובית הספר "יצרה" דבר נפלא. בי"ס בהובלת מנהלת בי"ס, אורלי פרש-אזולאי יצא בקריאה "די לאלימות ברשת". 

אני מודה לצוות בי"ס, אורלי פרש-אזולאי ועטר רון על ההובלה המשותפת וכן למר רון לוי על הסיוע בצילום.

זיו ויינגרם