שבת תרבות

החל מהשנה, התווסף עוד אירוע תרבות להנאתם של תושבי המועצה, שבת תרבות.כל חודש לערך, יתקיים פאנל אשר יכלול אנשים שמילותיהם או מעשיהם זוכים לסיקור תקשורתי. המפגש הראשון התקיים בשבת 30.12.17 בישורת האחרונה של השנה.

אלדד יניב המזוהה עם ההפגנות המתקיימות כל שבוע ברוטשילד, דן  שכטמן, חתן פרס נובל לכימיה, בוגי יעלון רמטכ"ל ושר בטחון במיל', כל אלו הביאו לקהל את האני מאמין שלהם, כל אחד בתחומו, כשעמוס יובל מיגור מביא קטע של נגינה בחליליו בין הדוברים. נחמה דואק עברה בין הדוברים בקלילות לא מורגשת ונתנה לכל אחד את הזמן להביא את דבריו.שמעתי את דבריהם בקשב רב ומכל אחד מהם לקחתי משהו שדיבר אלי.

אלדד יניב שהיה ראשון המרואיינים, חידד את הצורך של כולם לצאת ולהיות חלק מהמחאה על מה שקורה ולא לשבת בבית ורק להעביר ביקורת, בין מילותיו הרבות של פרופסור שכטמן הבנתי כמה הבינוניות חוגגת ומקבלת לגיטימציה על כל שעל ובכל חלקה טובה וכמה חשוב לשנות כיוון באומץ ולהתקדם, בוגי יעלון שיושרו וכנותו מובעים בכל מילה ובכל תנועת גוף, יצטרך לחכות עוד כמה שנים טובות עד שיוכל להשפיע, עד שהבינוניות עליה דיבר פרופסור שכטמן תחלוף.

 

אהבתי שלושה דברים שאמר: "מושחתים מריחים אחד את השני", אולי כדאי היה להציע לפלסטינים את המושג "אימפריה פלסטינית" ולא מדינה פלסטינית ואז היו אולי מסכימים להיכנס לשיחות והיה נעים לשמוע שבין תחביביו הרבים הוא אוהב מאד לחלל. אז אולי כמו החלילן מהמלין הוא יקח אחריו כמה אנשים טובים...

 

יערי משה.