שבת של תרבות

אני אוהב את המשפט "חף מפשע עד שלא הוכחה אשמתו". הווה אומר, עד שלא יואשם, רשאים החפים מפשע להמשיך בשגרת יומם לחייך מעל כל במה כמו שאומר עוד משפט חכם "עסקים כרגיל".
זה מה שהבנתי בשבת של תרבות בהפקת מחלקת התרבות במועצה.


אבי גבאי יו"ר המחנה הציוני שמבחינת הקהל שישב באולם (לאחר סקר קצר שערכה נחמה דואק), נבחר להיות ראש ממשלה והבטיח שבראשותו הדברים יהיו אחרים לגמרי ואנחנו נחוש חרות רוח ונפש ונשוב להיות העם הנבחר שישב תחת גפנו ותאנתו. אמר שמה שקרה בנושא הגז לא הכל יודעים אבל נעשו שם דברים שעוד יחקרו ויצאו לאור, אבל כמו שנאמר, כולם חפים מפשע. וכשנשאל ע"י המראיינת למה לא דיווח ליועץ המשפטי, אמר חד משמעי, דיווחתי לכל מי שהיה צריך לדעת, וכמו שנאמר עסקים כרגיל.
הוא גם סיפר על הצוללות ועוד כהנא וכהנא אפיזודות הנוגעות ללשכת ראש ממשלת ישראל, אבל הם לא שייכים כל כך לתרבות.


ואז עלה לבמה פרופסור  עוזי ארד.
נראה היה שעוזי ארד חיכה כל השבוע באיפוק רב לעלות לבמה, וכשעלה, הוא הביא את מיטב הבנותיו וזאת מהשנים שהיה היועץ המדיני של ראש ממשלת ישראל, ראש המטה לביטחון לאומי ויועץ ראש הממשלה לביטחון לאומי.


וזה מה שהבנתי מפרופסור עוזי ארד:

אשת ראש הממשלה היא בעלת השפעה כמעט טוטאלית על בעלה וידה כמעט בכל מינוי ובכל צעד של בעלה.
אשת ראש הממשלה מבטלת פגישות שתוכננו חודשים מראש או דוחה אותם למועדים המתאימים לה יותר מבחינת בילויים וקניות.
ראש הממשלה מקבל החלטות רבות שאינן חוקיות והדברים נאמרים לו לפני, אבל הוא יודע הכל.
מה שהבנתי בין השורות מהפרופסור, שראש הממשלה מסוכן למדינה, והיום מה שהוא עושה, פשוט שורף את המועדון.
כשנשאל לגבי ניר חפץ, אמר שבמסדרונות דיברו על כך שזו הייתה הבנה בין נוני מוזס לבין ראש הממשלה , שהרי ניר חפץ הגיע מידיעות אחרונות.

 

וזה מה שלמדתי היום, שכולם חפים מפשע עד שלא הוכחה אשמתם, ועסקים כרגיל. ואני אמשיך להיות ילד מטומטם שלא יעלה לעולם לכתה א'.

 

ואחרונה חביבה בשבת של תרבות, הייתה סקסולוגית. ממנה למדתי שאפשר לקיים גם יחסי מין מבלי לאהוב, צריך לגוון את חיי המין, והכי חשוב לתת הרבה כבוד לבן הזוג ולאהוב. וכמובן שהוויאגרה שהגיע בשנות התשעים שינתה את חיי המין של הגיל השלישי והרביעי.
ובין כל אלה ניגנו לנו נגנים מההרכב הלטיני של המועצה, מוסיקה מרגיעה.

 

ומי שיגיד שזו אינה שבת של תרבות, שיקום...

יערי משה.