סיור במועצה - יו"ר מרכז המועצות האזוריות 10.9.17

עמיר ריטוב, יו"ר מרכז המועצות האזוריות, מגיע לראשונה לסיור במועצה עם צוות מהנהלת המשרד.
מרכז המועצות האזוריות (ממ"א) הינו גוף העל המייצג את כלל 54 המועצות האזוריות הפזורות במדינה בפני משרדי הממשלה ומוסדות השלטון, קובע מדיניות ומנחה את המועצות בהתאם, בדיוק כפי שמקבילו - מרכז השלטון המקומי - מייצג את 202 הערים והמועצות המקומיות. בתחומי המועצות האזוריות יש מעל ל- 1,100 ישובים – קיבוצים, מושבים ויישובים קהילתיים. אוכלוסייתן מונה מעל 800,000 נפש, המהווים 8% מאוכלוסיית המדינה. בתחומי שיפוטן של המועצות האזוריות כלולים כ-85% משטחי המדינה, ולמעשה המועצות האזוריות הן אשר שומרות בקפידה על המרחב הכפרי ועל מרבית השטחים הירוקים של מדינת ישראל.

בסיור למד עמיר על המועצה בסקירה שנתן ראש המועצה דב ישורון ובסיור במתחם המועצה במרכז דורות החדש , המחלקה לשירותים חברתיים ובית ספר ניצני זבולון. בהמשך הסיור, ביקרו האורחים בכפר ביאליק שם שמעו סקירה מפי ידיד כהן חבר המליאה ותושב הכפר, על השטחים העתידים לעבור לערים הסמוכות ובכך לגרוע ממשבצת הכפר והמועצה.
הסיור הסתיים בבית הספר העל יסודי רמות זבולון בו ליוותה בהסברים מנהלת בית הספר יוסרה זובידאת, והדגישה עד כמה חשוב היה להקים את בית הספר ומהן התוכניות  לגבי בית הספר בעתיד.