מחלקת תרבות

 


מנהלת: הלן בוטנסקי
נייד: 054-6833023
משרד: 04-8478119
מייל: helenb@zvulun.co.il

התרבות הפכה בעשור האחרון למוצר צריכה חיוני, התרבות קובעת את אופי החברה ואת איכות החיים בה.  אני מאמינה כי "תרבות בונה אוכלוסייה טובה", והתרבות היא זו שתקבע את ערכה של החברה, לכן עלינו להשקיע מחשבה ותקציבים ליצירת תכנים איכותיים לצרכי הציבור ולקידום מטרות במועצה.
בתפקידי זה יזמתי מאות אירועים לכול גווני הציבור ולכול שכבות הגיל ובשנים אלה הפכה המועצה לסמל תרבות. אני מאמינה שהשמים הם הגבול עבור אלה שמוכנים באמת להשקיע כדי ליזום, ליצור, לחקור, לטעום, להכיר, ללמוד, להתנסות, לממש, למצות... ולהצליח.
האני מאמין שלי מורכב משילוב תכונותיי האישיות שקיבלתי מהוריי, מביתי, ממשפחתי, מלימודיי, מהניסיון המקצועי שרכשתי, מהאנשים שפגשתי בחיי, מהיותי אישה ואימא ומי מה שאני רוצה להיות.
אני מאמינה ודוגלת ביצירתיות. יצירתיות מתבטאת בגמישות מחשבתית המובילה לרעיונות חדשים או לדרך חדשה, להתמודדות עם סיטואציות קיימות. יצירתיות קיימת במידה זו או אחרת בכול אדם ואדם, אולם מידת ההעזה למימושה תלויה בסביבתו של כול אחד ואחד, אווירת הביטחון והחופש המצויה בסביבת הפרט תטפח את התפתחות הגישה היצירתית שבו, ואת מימוש הפוטנציאל היצירתי שלו, כי אדם נזקק לאומץ כדי להיות יצירתי ומחונן.
המטרה והחזון האישי שלי בהעצמת נשים בקרב החברה הערבית היא לחולל שינוי בקרב הנשים, שינוי עצמי, שינוי קבוצתי ובסופו של דבר גם שינוי חברתי. ברצוני לתת לנשים הערביות להשמיע את קולן ולהיות בעלות נוכחות וסמכות. לכן יום האישה השנה יהיה בסימן העצמה נשית – ערביות ויהודיות בשיתוף פעולה, באירוע אחד מסכם.

מחלקת התרבות מהווה ספינת דגל לאמנות, ליצירה ולפיתוח תרבות הפנאי בקשת רחבה של אירועים, מופעים, סדרות איכותיות ופסטיבלים.
תיאטרון יד למגינים משרת את כלל התושבים במועצה האזורית, שייהנו מחוויה תרבותית יוצאת דופן, במגוון רחב של יצירה: הצגות תיאטרון, מוסיקה קלאסית, מחול, ערבי שירה, והפקות מיוחדות וייחודיות. התיאטרון משמש בית לבתי הספר במועצה, ומספק לקהל תנאי צפייה מהאיכותיים ביותר בארץ.