כנס הגיל הרך 24.10.17

כנס הגיל הרך השני התקיים בערב יום שלישי 24.10.17 בבניין החדש של דורות.
בבוקרו של אותו היום התקיימה חנוכת המבנה הרשמית, וכאמור בערב התכנסו בו כל העוסקים בגיל הרך במועצה. יום כזה שמראה את שני קצוות הקשת של תושבי המועצה להם ניתן מענה והתייחסות מועצתית, ואת שתיהן משרת בצורה נפלאה המבנה החדש שמרחיב כל לב.
כבדו בנוכחותם דובלה ראש המועצה, ספי הגזבר , מאייקה מנהל מחלקת החינוך, ברוריה שחר – מפקחת גני הילדים הממלכתיים, ובנוסף עובדים מהמחלקה לשירותים חברתיים ומהשרות הפסיכולוגי. לכנס הוזמנו גננות, סייעות, מטפלות, מנהלות משפחתונים, מדריכות בבתי הטף, עובדות אומנה יומית, ובנוסף המערך המקצועי התומך שכלל את מנהלות הגיל הרך בישובים, צוות היחידה לגיל הרך, מדריכות ויועצות.
ראשון המברכים היה ראש המועצה, שציין בדבריו את הפעילות הרחבה של המועצה בתחומי החינוך בכלל ובגיל הרך בפרט, מעל ומעבר למה שמאפשרים כספי המדינה.
מאייקה מנהל מחלקת החינוך שיתף את הקהל בחזון  של מחלקת החינוך ובתהליך שמתקיים זה מספר שנים עם מנהלי בתי הספר החל מבניית החזון  ועד לפעילויות לאורו המתקיימות לאורך השנה.
ברוריה – מפקחת הגנים הממלכתיים ברכה גבשם המפקחת של הגנים הערבים ומפקחת הגנים הממלכתיים דתיים ושיתפה לגבי התוכניות החינוכיות לשנה הקרובה.
כל המברכים התייחסו בדבריהם לשיתופי הפעולה המתקיימים בין משרד החינוך למועצה. שיח הדדי ומכבד, המאפשר לגנים לפעול בהתאם לאקולוגיה היישובית, בניהול עצמי של חלק מהגנים, וזאת תוך עמידה בדרישות ונהלי משרד החינוך.
חגית – מנהלת הגיל הרך והגנים שהובילה את הכנס, סיכמה את החלק הראשון של הערב בנתונים מספריים על הילדים ומסגרות החינוך המועצתיות מלידה עד גיל 6, בתכניות  בגיל הרך וגני הילדים ובפיתוח מקצועי  לצוותים שיתקיימו בשנת לימודים זו . צויינו שיתופי פעולה רבים עם המחלקה לשירותים חברתיים, פעילות היחידה לגיל הרך ומרכז הלמידה.
בחלק השני של הערב שמענו הרצאה של ד"ר דינה אייזן –  מומחית ברפואת משפחה ומרצה בנושאי בריאות ושמחה. ההרצאה התייחסה ולמקום החשוב של הגישה האופטימית ושמחת החיים בהקשר של הבריאות הגופנית והנפשית שלנו . מסרים חשובים, שהועברו בהרצאה קולחת ועם הרבה הומור וצחוק בריא.
בשיגרה, כל אחת מכירה לעומק את המסגרת המקומית של מקום עבודתה. הכנס המועצתי מזמן מפגש של כל מי שעבודתה נוגעת בגיל הרך, במכנה משותף רחב עד כמה שניתן. העמקת הכרות עם המועצה ופעילותה, והזדמנות עבורנו לאמר תודה ולהוקיר את הפעילות שבישובים השונים.

תודה לכל המשתתפות ולהתראות במפגש הבא
חגית
מנהלת הגיל הרך והגנים