יום מועצתי מ. חינוך

בימים שבין כסה לעשור, ב 27 בספטמבר ארגנה מחלקת החינוך בשיתוף עם מנהלי בתי הספר אירוע מוצלח, מיוחד במינו שריגש רבים.
התבססה אצלנו מסורת של שנים לקיים לקראת פתיחת שנת הלימודים החדשה התכנסות של כל המורים וצוותי החינוך של המועצה. ציבור שמונה קרוב ל 400 איש, שהיה מתכנס למספר שעות באודיטוריום של כרמל זבולון. אירוע מוצלח וחשוב.
אבל, לקראת שנת הלימודים תשע"ח, הציע פורום מנהלי בתי הספר הרשותי לציין את פתיחת שנת הלימודים בצורה שונה, ואנחנו במחלקת חינוך אימצנו בחום את ההמלצה. פורום מנהלי בתי הספר הוא פורום הפועל ברציפות מזה כ 3 וחצי שנים ועוסק בעיקר בבניית סדר יום משותף לכלל בתי הספר במא"ז זבולון. הפורום בעבודתו החליט להתמקד בתחום החיים המשותפים של יהודים וערבים בתחום מא"ז זבולון.
בהקשר הנושא הזה, שכלל הרבה מאוד פעולות שנעשו לאורך תשע"ז קיימנו את היום המועצתי שכלל כ – 250 מורים ואנשי חינוך מששת בתי הספר שלנו, ששלושה מהם יהודים ושלושה מהם ערבים. ההתכנסות הייתה בבית הספר היסודי בראס עלי שהוא מבנה חדש יחסית הצופה על נוף מרהיב. שם לאחר דברי ברכה של מנהל בית הספר המארח מוחמד חילף, התחלקו המורים לכ–20 קבוצות מעורבות בתמהיל שכלל את כל בתי הספר, וכמובן ערבים ויהודים בכל קבוצה.  מטרת השיח בקבוצות הוגדר כ קירוב לבבות, העמקת היכרות אישית, ותחילתו שיח בסוגיות חינוך המשותפות לכולנו במועצה. כל תהליך ההנחיה הוטל על 40 מנחים מכל בתי הספר שהשקיעו רבות בהכנת הפעילות.  הקבוצות צעדו לאורך הטיילת החדשה הצמודה לנחל ציפורי שהוקמה לפני כשנתיים על ידי רשות ניקוז נחל קישון, עד לטחנת הנזירים. שם המתינו לקבוצות הצועדות שכבר הפשירו את הזרות ביניהן במהלך צעידתם מעגלי כסאות והם קיימו כ 45 דקות של שיחה בקבוצה. את הדיונים בקבוצות צריך היה לקטוע כדי להתענג על כיבוד משובח בסגנון המטבח הביתי המקומי שהכינה גאדה חסן המינהלנית של בית בספר ראס עלי. לאחר מכן היה טקס קצר במהלכו ברך את כל הציבור ראש המועצה דב ישורון בדברים תומכים ונרגשים תוך ציון מיוחד לעבודה הייחודית והחשובה שאנחנו מובילים כאן במועצה שלנו. לסיום הוענק לכל מנהלי בתי הספר כרזה גדולה ומושקעת לתלייה שנותנת ביטוי לעשייה הרבה שלנו בתחום "אדם לאדם", ובכך הסתיים אירוע מוצלח ומרגש שלאחריו זרמו אלינו הרבה קולות של תודה והתרגשות שמחזקות אותנו בהמשך הנתיב בו אנו הולכים.


מאיר יפה מנהל מחלקת חינוך במועצה.