יום המעשים הטובים במועצה 13.3.18

זו השנה השנייה שהמועצה שלנו משתתפת ביום המעשים הטובים העולמי שהתקיים ב13/3/18. יחידת ההתנדבות במחלקה לשירותים חברתיים הובילה יום של מעשים טובים שמתפרש למעשה על פניי כמה שבועות.

 

כל הארגונים במועצה היו שותפים ליום זה: שילובים של חברת א.ד.נ.ם, טוהר לצוהר, מתנדבי הגן הבוטני, עמותת דורות הבית לחבר הוותיק, מפעל לגין, נווה רם, עמותת "חסד מציון", מועצת נשים כפרים, היחידה לקידום נוער באיבטין, מועצת נוער רשותית, עובדי המועצה שיצאו להתנדב ועוד.

 

יותר 3000 איש משתתפים בפעילויות השונות והלב מתרחב מגודל העשייה והנתינה.

לראשונה אף השתתפו כל בתי הספר במועצה גם בחברה הערבית וגם ביהודית ולמעשה נרקמו הרבה שיתופי פעולה בין בתי הספר לחיזוק הקשר הבין מגזרי ולקירוב לבבות. במסגרת שיתופי הפעולה התקיים פרוייקט ניקיון בנחל ציפורי שהשתתפו בו אחת מכיתות ה' נופית נוער מרמות זבולון ולקינוח הצטרפו אליהם לפעילות של בישולי שדה כיתת ה' מראס עלי. שיתוף פעולה נוסף נרקם בין בה"ס יסודי נופית לאיבטין. הילדים לומדים להכיר אחד את השני ולפעול ביחד למען האחר.

בניצני זבולון כל בה"ס השתתף ביום המעשים הטובים וחווה נתינה, כיתות  הי פתחו את היום בגניי היישובים והעבירו פעילות לילדים במסגרת פרויקט שמטרתו לקשר בין ילדי הגן שעתידים לעלות לכיתה א' לילדי ו' העתידים. בהמשך יתקיימו עוד מפגשים.

שכבת י' כרמל זבולון יצאה להתנדב בכל רחביי המועצה כשהמיקוד השנה היה עם הפנים לקהילה. 170בני נוער השתתפו בעשייה המבורכת.

גם ברמות זבולון הייתה חגיגה נשתלו צמחים בגינה לייפות את חזות בית הספר ובשיתוף פעולה עם פורום "נשות זבולון" קושטו כתלי בית הספר בציורים משובבי נפש.

מועדוני הקשישים בכפרים וכל הבתים החמים ביישובים מקיימים פעילויות בסימן חיזוק הקשר והקרבה בין הגיל השלישי לגילאי הנוער ובו יוקירו בני הנוער בכל היישובים את ותיקי היישוב.

הפרויקט המרכזי  של היום הזה היה יריד "אדם לאדם" שהתקיים במרכז דורות בשיתוף פעולה של עמותת דורות, ביה"ס ניצני זבולון, ביה"ס כרמל זבולון, מחלקת הנוער ויחידת ההתנדבות.

מטרת היריד לחזק את הקשר בין האוכלוסייה הבוגרת לצעירה על ידיי פעילות משותפת בתחנות שונות ובהן חולקו לאוכלוסיית המבוגרים במקום קינוחים שהוכנו ע"י  תלמידי כיתות ג' והוותיקים. כמו כן הקינוחים נשלחו ליישובי המועצה ובגמר הפעילות התקיים טקס שבו לקחו חלק בני נוער מהמועצה באמצעות נגינה וברכות.

הילדים שיתפו פעולה בצורה יוצאת דופן והותיקים שזכו לביקור של 80 ילד במשכנם התמלאו בנחת ונהנו אף הם.

 

זכינו ליום שמש חמים ומלטף שהרעיף עלינו מטובו ואפשר לכל הפעילויות להצליח.

 

אצלנו במועצה מתנדבים כל השנה וביום המעשים הטובים עשיית הטוב והרחבת מעגלי הנתינה זוכים לזרקור.

תודה לכל המתנדבים ששותפים לעשייה ונתינה.

לכל השותפים הרבים ליום זה בלעדיכם זה לא היה מצליח.

ישר כוח ושתמיד נהיה בצד הנותן.

ויקי שלם – רכזת היחידה להתנדבות