קיבוץ אושה חוגג 80 7.10.17

אושה סתיו 2017 . חברי הקיבוץ ילדים נערים בוגרים ומבוגרים, נושאים עיניהם לבמה וחוזרים בזמן לקיץ 1937 .
תמונות בשחור לבן  מנציחות קהילה שמתחילה לצעוד ואוספת אליה בדרך את החיים השיתופיים, מילות גבוהות של ציונות שאז המשמעות של כל מילה, כל פסיק הייתה חדה, הייתה ברורה, הדרך לא הייתה אולי ידועה כל כך, אבל גם היא הייתה ברורה, לא קלה. 80 שנה חלפו והתמונות הפכו מזמן להיות תמונות של צבע. גוונים רבים נאספו לתמונות עם השנים, גוונים רבים נוספו לקיבוץ אושה בדרכו לגבורות. חלקם עדיין זכורים בשחור לבן, חלקם כבר לא כל כך זכורים.
סתיו 2017 . קהל רב הגיע היום כדי לחגוג עם קהילת אושה את חגה ה80 . חלקם מצאו מקום אחר כדי להמשיך את חייהם, אבל גבורות זה גבורות, ולקיבוץ אושה חייבים להגיע, לאסוף עוד קצת זיכרונות ולהמשיך הלאה.
זיקוקים, מילות תודה לכל אלה שהיו שותפים בהכנת הערב והשקיעו שבועות רבים של הכנות, לכל אלה שהגיעו מקרוב ומרחוק, ולתושבי אושה, שיידעו להמשיך ולדעת ללכת בזהירות רבה בין התמונות בשחור לבן, לבין הצבעים הרבים שעיתים מסנוורים קצת...
אושה חוגג גבורות. ראש המועצה דב ישורון ברך מעל הבמה את קהילת אושה בשם כל תושבי המועצה האזורית, ואכן רבים מראשי הקהילות של יישובי המועצה הגיעו כדי לכבד בנוכחותם את המעמד.
אושה חוגג גבורות וכמו סבא טוב ששיבה בשערותיו, הוא מביט על ילדיו ונכדיו, על ניניו שחולפים כבר בין המדרכות הירוקות, ומכין להם את הדרך לעוד שמונים שנה...
חג שמח לקהילת אושה הגעתם לגבורות בגבורה רבה...

יערי משה.

 
.